وبلاگ نویسی را بهتر یاد بگیریم!

سلام؛

برای قرار دادن عکس در قالب وبلاگ به صورت معمول از کد زیر استفاده می کنیم:

که بین " " نشانی دقیق عکس را قرار می دهیم. اما معمولا" از کد بالا به این نحو استفاده نمی کنیم. استفاده از این کد حالت های مختلفی دارد. 1-می خواهیم عکسی را بدون تغییر در اندازه اش به صورت اندازه ی دیگری به نمایش درآوریم (کوچک یا بزرگ): کافی است اندازه ی طول و عرض مورد نظرمان را به واحد نقاط نوری (پیکسل) بنویسیم:

در این دستور می توانیم یکی از موارد ارتفاع یا اندازه ی افقی را ننویسیم؛ در این صورت ویژگی حذف شده تغییر نخواهد کرد و همان ویژگی عکس خواهد بود. این مورد را خودتان حتما" امتحان کنید. سعی کنید عکس های خیلی بزرگ را کوچک و عکس های خیلی کوچک را بزرگ نکنید چون هیچکدام نتیجه ی مناسبی ندارد. از این نظر که مثلا" یک عکس 1024*700 را اگر تبدیل به 100*100 کنید! همان حجم عکس اولیه باید "لود" شود (حجم آن عوض نشده) که به صرفه نیست. بهتر است عکس را تغییر اندازه بدهید. 2- می خواهیم با قرار گرفتن ماوس روی عکس توضیحات در مورد آن نمایش داده شود. این موضوع اهمیت زیادی دارد چون بعضی افراد به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت،با مرورگر خود از نمایش عکس ها جلوگیری می کنند. در این صورت به جای عکس، توضیحاتی که شما قرار می دهید، نمایش داده می شوند. این توضیحات از نظر موتورهای جست و جو نیز اهمیت دارد پس سعی کنید از کلمات کلیدی سایت خود در این توضیحات استفاده کنید.

شما باید در قسمت "آلت" توضیحات را بنویسید! 3- می خواهیم با کلیک روی عکس به یک صفحه ی اینترنتی هدایت شویم مثلا" به صفحه ی خانگی وبلاگ برویم: کافی است دستورات بالا را بین دستورات لینک سازی قرار دهیم!

امتحان کنید مرد را به عملش، نه به حرفش. (افلاطون)

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۹/۰۴/۱۱ساعت 18:17  توسط محسن فاطمی ورزنه  |